TÜRK ÜRETİCİLERİNDEN TÜRK MERMERİNİ KEŞFEDİN!

25-28 Ekim 2023 tarihleri arasında Bursa Tüyap Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde sektör profesyonellerini bir araya getirecek olan Bursa 7. Uluslararası Blok Mermer Fuarı, konusunda tek ihtisas fuarı olarak dikkat çekmeye devam ediyor.

Türk Mermer Sektörü Bir Tık Uzağınızda!

Bursa 7. Uluslararası Blok Mermer Fuarı'nı yerinde ziyaret etmek ve girişte sıra beklememek için online biletinizi almanız yeterli. Biletinizi aldıktan sonra Türk Mermer sektörünün seçkin firmanın ile yüz yüze görüşmelerinizi gerçekleştirebilir, yeni fırsatlar yakalayabilirsiniz. 

Fuar girişinde sıra beklememek için lütfen Online Bilet alarak kaydınızı yaptırın. 

  

Neden Fuarı Ziyaret Etmelisiniz?

Bursa Uluslararası Blok Mermer Fuarı, 2022 yılında 200 firmanın katılımıyla 50 farklı coğrafyadan 22.235 ziyaretçinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Ulusal ve uluslararası ziyaretçilerinin yakından takip ettiği Bursa Uluslararası Blok Mermer Fuarı, sektörün ilgisini Bursa'ya çekerek Türkiye'nin bu alanda vitrini olmaya devam ediyor. Ülkemizin hemen hemen tüm mermer ocaklarından çıkarılaran 650 renk ve desende blok mermerlerin işlem görmeden sergilendiği Bursa 7. Uluslararası Blok Mermer Fuarı dört gün boyunca farklı coğrafyalardan gelecek iş insanları ile katılımcı firmaları tek bir çatı altında buluşturacak.

Bursa 7. Uluslararası Blok Mermer Fuarı, Türk mermer sektörünün tüm paydaşlarını ve sektör profesyonellerini bir araya getirmeye devam edecek. 2022 yılında fuara katılına tüm katılımcıları hemen bu linke tıklayarak inceleyin. 

Türk Maden ve Mermer Sektörü, 2022 yılının ilk çeyreğine yükselişle başlamış, yılın son iki ayını da yükselişle tamamlamıştır. 2023 yılının ilk çeyreğinde blok doğal mermer ihracatında miktar ve ihracat fiyatları Çin'in de pazara tekrar dönmesiyle talep tarafında hareketlenme beklenmektedir.

Neden Katılımcı Olmalısınız?

Türkiye, dünyanın blok mermer ihracatında ilk üç ülkesinden biri konumunda olup ayrıca  doğal taş sektöründe büyük bir verimliliğe sahip. Bursa Uluslararası Blok Mermer Fuarı, düzenlendiği ilk yıldan itibaren üzerine koyarak toplam 123.000 ziyaretçiyi ağırlamanın yanı sıra 1196 firma ve firma temsilciliğine ev sahipliği yaptı.

Bursa Uluslararasi Blok Mermer Fuari

Sektörel Alım Heyeti

2022 yılında İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB) iş birliği ile 15 farklı ülkeden Hindistan başta olmak üzere Bangladeş, Birleşik Arap Emirlikleri, Brezilya, Cezayir, Endonezya, Fas, İtalya, Katar, Kuveyt, Libya, Suudi Arabistan, Tunus, Ürdün ve Yunanistan'dan blok mermer sektörünün profesyonellerini ağırladı.

Siz de fuarda stant alanı kiralamak isterseniz aşağıdaki linkte yer alan formu doldurun, sizi arayalım!
   

Bursa Hakkında

Türkiye'nin yeni yıldızı Bursa, kültürel mirası ve büyüyen ekonomisiyle Osmanlı İmparatorluğu'nun ilk başkentidir. Muhteşem Uludağ'dan tarihi kalıntılarına, tarihi ulu çınardan kapalı çarşısına kadar Bursa tarihi bir şehirdir. Aynı zamanda geniş tarım alanları, çok sayıdaki fabrika ve kurumları ile ülke ekonomisine katkı sağlayan ve gelişen ticaret merkezlerinden biridir.

Bursa 7. Uluslararası Blok Mermer Fuarı'nın düzenleneceği Bursa kentinde de sektörel anlamda 2022 yılının ilk çeyreğini % 23,2'lik bir ihracat ortalamasıyla tamamlarken bu rakam 2023 yılının ilk çeyreğinde % 41,8'e yükselmiştir.

Bursa hakkında daha fazla bilgi için: https://bursa.goturkiye.com/tr/bursa-goturkiye

TÜYAP BURSA Hakkında

Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi, Türkiye'nin batısında otomotiv, tekstil, tarım, mobilya ve gıda sektörleri başta olmak üzere gelişen endüstrilerde öncülük eden 4. büyük sanayi şehri Bursa'da ticari fuarların tercih edilen adresidir. 40.000 m2 kapalı ve 100.000 m2 açık toplam 140.000 m2 fuar alanında, her zaman mükemmeli arayan Tüyap hizmet anlayışı ile uluslararası nitelikli imkanlar sunmaktadır. Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi katılımcı ve ziyaretçilere her türlü hizmeti sağlayacak şekilde dizayn edilmiştir.

Fuar hakkında daha fazla bilgi ve sorularınız için: [email protected]; [email protected]