Fuar Hakkında - Bursa Blok Mermer Fuarı

TÜYAP Bursa Fuarcılık A.Ş. ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından, Maden Mermer Üretici ve Sanayici İş Adamları Derneği (MADSİAD) işbirliğiyle bu yıl 4 - 7 Kasım tarihleri arasında altıncısı düzenlenecek olan ‘Bursa Uluslararası Blok Mermer Fuarı Türkiye’de konusunda tek ihtisas fuarı olarak dikkat çekiyor, global buluşma noktası olarak sektör profesyonellerini bir araya getiriyor.

2018 yılında 650’nin üzerinde renk ve desende, ağırlıkları 10 tondan 26 tona kadar değişen, toplam 60 bin ton ağırlığında 2.500 blok mermeri sergilendiği fuar, sektörün ihracatına büyük güç kattı.

Uluslararası fuar niteliğini kazanarak kalitesini tescil ettiren Fuar, söz konusu nitelik ile yurt dışında bilinirliğini sektörde marka fuar olarak ses getirmektedir. Bu yıl da Çin ve Hindistan başta olmak üzere önemli yatırımcıları Bursa’da sektör temsilcileri ile buluşturacak Fuar, sektör ihracatına ve rekabetçiliğine güç katacak.

Doğal taş sektörünün büyük ilgi gösterdiği Bursa Uluslararası Blok Mermer Fuarı’nda tüm sektör temsilcilileri ile 23 – 26 Ekim 2019 tarihleri arasında 5. kez buluşmak dileğiyle.